İzmir Rot Ayarı

Rot Ayarı Nerede Yapılır

Aracınızın direksiyonunu bir yöne döndürdüğünüzde tekerlekler de o yöne döner. Genellikle çok hafif bir direksiyon tepkisini dahi tekerlekler algılar. Bu da aracı kontrol etmeyi sağlayan ana prensiplerden biridir. Bazen kullanım süresi ve kullanım biçimi ile ilgili olarak rot ayarı bozulur. Burada yapılması gereken şey, en yakın yüksel jant lastik uzmanına başvurup rot ayarını yaptırmaktır.

Rot Balans Ayarı Fiyatları

Rot ayarı fiyatı almak yüksel jant lastik ile görüşebilirsiniz. Ancak bu konuda uzman desteği almak ve deneyimli bir ekiple çalışmak sürüş güvenliği, aracınızın ve lastiklerin ömrü, motorun ömrü ve sürüş konforu için çok önemlidir.

Rot Ayarı Nasıl Yapılıyor ?

Motorlu araçlara rot ayarı yapılırken önce araç, ayarların rahatça yapılması için istasyona çekilir. Tüm tekerlekler söküldükten sonra özel ekipman ve sensörlerle ayarlama yapılır. Son yıllarda bu konudaki ayarlamalar teknik hatalara yer vermemek için bilgisayar destekli programlarla yapılıyor. Tekerlekler tekrar takıldıktan sonra aynı aks üzerindeki tekerleklerin aynı hizaya gelmesiyle işlem tamamlanır. Rot ayarı yapılırken balans ayarı da bozulacağı için mutlaka balans ayarı da tekrarlanır.

Yüksel Jant Lasitk Tanıtım Filmi